KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13491226
nr 1349 1226
Jerk Werkmäster
(1896-1978), Sverige
Träsnitt, Signerad, 1919. Motivet: 22x20cm
Jerk Werkmäster, svensk bildkonstnär född i Rättvik 1896, död 1978.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:31:35
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Jerk Werkmäster
Läs mer om Jerk Werkmäster